×

Steinberg SpectraLayers 11: nowe funkcje i ulepszenia w edycji dźwięku

Steinberg SpectraLayers 11 (fot. Steinberg)

Steinberg SpectraLayers 11: nowe funkcje i ulepszenia w edycji dźwięku

Rok po premierze poprzedniej wersji, firma Steinberg zaprezentowała kolejną odsłonę programu służącego do edycji dźwięku bazującej na analizie widma i pracy na warstwach. SpectraLayers 11 oferuje szereg nowych narzędzi oraz zmiany i usprawnienia odnoszące się zarówno do samej pracy z aplikacją jak również jej interfejsu graficznego. W artykule na portalu muzyk.net omówiono szczegóły dotyczące tych nowych produktów.

Nowe narzędzia i moduły

SpectraLayers 11 został wyposażony w nowy dedykowany panel w interfejsie graficznym, który ułatwia dostęp do dostępnych modułów, umożliwiając ich wyświetlanie według wybranych kategorii. Panel ten jest dostępny w obu wersjach programu: Pro i Elements. Wśród nowych narzędzi pojawiły się m.in. Modules Chain, minimalizacja panelu bocznego oraz funkcja Loop Preview.

Wersja Pro SpectraLayers 11 wzbogaciła się o kilka nowych modułów, takich jak Voice DeClip, Unmix Chorus, Unmix Crowd Noise i Unmix Mid/Side. Ulepszono również istniejące moduły, takie jak Unmix Drums, Unmix Multiple Voices oraz Voice DeNoise. Dodatkowo, w wersji Pro zaimplementowano tryb wsadowy przetwarzania dźwięku (Batch Processing).

Usprawnienia i nowości

W programie SpectraLayers 11 wprowadzono nowości odnoszące się do edycji dźwięku, takie jak obwiednie z automatyką oraz nowy moduł generatora sygnałów. Wersja Pro oferuje dodatkowo narzędzia takie jak Transfer Brush, Transient Pencil oraz moduł Reverse. Usprawnienia dotyczą również jednoczesnej obsługi wielu warstw, co zwiększa efektywność pracy z programem.

Kompatybilność i dostępność

SpectraLayers 11, zarówno w wersji Pro, jak i Elements, jest dostępny na komputery PC (64-bit; Windows 10/11) oraz Mac (macOS Sonoma, macOS Ventura, macOS Monterey, macOS Big Sur).

Wnioski

SpectraLayers 11 firmy Steinberg to zaawansowane narzędzie do edycji dźwięku, które dzięki nowym funkcjom i ulepszeniom znacząco podnosi efektywność i wygodę pracy. Nowe moduły i narzędzia, a także poprawiony interfejs graficzny, sprawiają, że program ten staje się jeszcze bardziej wszechstronny i przyjazny dla użytkownika, zarówno w wersji Pro, jak i Elements.

Opublikuj komentarz